: מבצע סירוס ועיקור חתולי הרחוב במועצה אזורית

מזכירות • 14/2/2018 כניסות

 

שלום רב,

 

להלן המידע לגבי מבצע "עיקור וסירוס חתולי הרחוב במועצה" שאבקש כי תעבירי לוועד/ מועצה ולתושבי הישוב :

 

במסגרת פרויקט "קול קורא" של משרד החקלאות, קיבלה המועצה תקציב לסירוס 150 חתולי רחוב כאשר מועד הסיום הינו 1.5.18.

 

על מנת לבצע את הסירוסים שכרה המועצה את שירותי עמותת sos שביצעה בשנה האחרונה בגבעת ברנר סירוסים/ עיקורים  בכ-90 חתולים עד כה (אלו לא נכללים בתקציב שצויין לעיל).

 

הגעתה של הלוכדת מטעם sos מתבצעת בתיאום מראש עם המתנדבים שעבור הצלחת המבצע מומלץ שיתלוו אליה לאיסוף לשם הכוונה למקומות התאספות החתולים,

יום למחרת מוחזר כל חתול למקום ממנו נלקח (לפי חוק צער בעלי החיים בישראל), ראוי לציין כי במסגרת הלכידה מקבל החתול גם טיפול רפואי במידת הצורך(שיניים, דלקות וכדו').

 

חשוב לנו מאוד שהמבצע יצליח הן מעצם אמונתנו בחשיבות מבצעים מסוג זה למען בעלי החיים והן על מנת שנוכל לקיים מבצעים מסוג זה בשיתוף המועצה גם בעתיד,לכן נשמח לתרום מניסיוננו ולסייע. אלו הן אבני הדרך על פיהן אנו פעלנו להצלחת המבצע בגבעת ברנר:

1.       גיבוש צוות קטן ומעשי ( אנחנו שלוש)  שירכז ויוביל את העשייה: יעמוד בקשר עם אוכלוסיית היישוב, עם -SOS, עם הלוכדת ועם המועצה.

2.        פרסום דבר המבצע וההיגיון מאחוריו (לאוהבי החתולים: רווחת החתולים/ לסולדים: צמצום ההתרבות) לאוכלוסיית היישוב בכל האמצעים: קבוצת פייסבוק יישובי, ווצאפ ישובי/של קב' הורי גנים ובי"ס, מיילים, ערוץ-טלויזיה-יישובי-במעגל-סגור, פליירים במקומות מרכזיים: כלבו/מכולת/מרכולית, דואר וכו', ובו בקשה להפנייה מאכילים ומוקדי חתולים אל הצוות המרכז.

3.        הקמת קב' ווצאפ של מאכילים לשת"פ עם הלוכדת וסיוע בזמן אמת, ובמעקב אחרי שלום החתולים בשובם.

4.       תיאום עם הלוכדת והמאכילות/ים, וקבלת הרישום מ-SOS במקביל למועצה, לשם מעקב.

5.       דיווח שוטף בחזרה לאוכלוסיה על התקדמות המבצע.

במידה ויש לכם שאלות והבהרות מול אנשי המועצה- למייל זה מכותבים גם קובי אבגי וטרינר המועצה, יהודה שמעוני  מנהל מחלקת איכות הסביבה של המועצה ודפנה קירו מנכ"לית המועצה, 

בנוסף מצ"ב צילום מסך של פוסט לדוגמא שפרסמנו בדף הפייסבוק של הקיבוץ וכן לינק ל"וידיומן" של גבעת ברנר  בו יש כתבה מצולמת על המבצע בקיבוץ ( זאת הכתבה הראשונה, החל מהדקה הראשונה) כך שתוכלו לראות גם ויזואלית את התהליך.

 

 

אתם יותר ממוזמנים לפנות לכל אחת מאיתנו לכל שאלה נוספת בנושא.

 

יעל זליגמן - 050-4202430

אסנת בר 9426706 -052

אדוה בר 5339889 -054

 

המשך שבוע טוב.