פינות המחזור ברחבי המושב

שיפור פני המושב • כניסות

שלום לתושבי המושב,

היום עברתי בין פינות המחזור והזדעזעתי. קשה לי להאמין שאנשי המושב מתנהגים כך. כנראה שמגיעים אלינו מבחוץ, אבל זה חלום שלי. המציאות אחרת, זה אנחנו!

בקרטוניה חוץ מקרטונים שגם אותם לא משטחים ולא נותנים לתושבים נוספים למחזר את שלהם, זורקים פסולת אחרת, לדוגמה, תבניות ביצים. לידיעתכם הקבלן לא אוסף פסולת שאינה קרטון, כך נשאר לכלוך שלא מתפנה ויש פחות מקום לקרטונים. כל הקופסאות כמו דגני בוקר ותבניות ביצים מושלכים רק למתקני הנייר, אלה שמצד ימין לקרטוניה. תראו את הקלקרים, כל כך פשוט לבוא לזרוק על הקרקע וללכת. גם בבית זורקים ככה פסולת? לא נראה לי. המושב לא שייך לאלה שמשליכים על הקרקע? נעים להם לעבור ולראות מזבלה כזו? את הקלקרים משליכים לפח הירוק הביתי או יחד עם פסולת גושית.

לידיעתכם, הקרטונים מפונים באופן קבוע בימי שלישי, לכן אם הקרטוניה מלאה אל תשליכו את הקרטונים ותלכו לכם בקלילות בלי לחשוב פעמיים, תביאו את הקרטונים כאשר הקרטוניה ריקה. אם משטחים את הקרטונים יש יותר מקום לכולם ומבזבזים בסה"כ 3 דקות לפעולת ההשטחה. מה כל-כך קשה בזה?

יש מיכל לפסולת אלקטרונית, זה המקום להשליך קרטונים, מחצלות ושאר מיניי פסולת? מזעזע איזה ראש קטן יש לאנשים. יבואו לפנות את המיכל, יראו מה קורה שם, יעשו אחורה פנה ויסתלקו. בבקשה, מי שעשה זאת שיבוא ויפנה את מה שזרק שם. גם את שולחן המשחק, זה שייך לפסולת גושית שמפנים ליד הבית.

זה שפינת המחזור עברה מהצרכניה לפינה צדדית מאחורי הגרעין לא אומר שאפשר לבוא ולזרוק פסולת על הקרקע מבלי לחשוב פעמיים.

פינת המחזור ברחוב החרצית, פסולת גושית על הקרקע, קרטוניה מלאה ומתחילה לגלוש למדרכה

פינת מחזור בהרחבה ג' קרטון זרוק על הקרקע, דקה של השטחה והקרטון נכנס לקרטוניה, ככה זה יפה יותר לעין?

בהרחבה ג' ליד פינת המשחקים יש פסולת קרמיקה כבר כמה חודשים ועכשיו גם השליכו יריעת פלסטיק, זה לא יכול לחכות בחצר עד שמפנים פסולת גושית, כאן זה מראה מלבב יותר? בבקשה, מי שהשליך שיבוא לפנות.

בבקשה, תחשבו על הכלל ולא רק על עצמכם. אמנם אנו בימי קורונה, יש יותר אשפה, מרעננים את הבתים וזורקים פסולת, קונים ציוד חדש וממחזרים את הקרטונים. תוציאו למרחב הציבורי בזמנים שנקבעו מראש ורק אם מתקני המחזור לא מלאים.

תודה לכולם,
עמוס קרן, בשם צוות שפ"י.