צור פרנס

הנצחה • כניסות

בן ללה ובני. נולד באל-סלבדור, ביום כ' בתמוז תשל"ה (29.6.1975) , כאשר עבדו שם הוריו בשליחות של חברת השקיה ישראלית. כשהיה צור בן שלוש, שבה המשפחה למושב קדרון, הסמוך לגדרה. צור גדל, בגר ולמד במושב. בנעוריו, היה גם מדריך צעיר בתנועת הנוער המקומית. מספרת חברתו לכיתה בתיכון: "צור היה מהבולטים בחבורה, חכם, מצחיק ושנון, ספורטאי מצטיין וחבר נפלא, חלק בלתי נפרד מחבורת בני נוער שגדלו יחדיו, בעלי עולם משותף".

רבים מבני המושב מתגייסים ליחידות קרביות ולכך שאף גם צור, שביקש לתרום כמה שיותר במהלך שירותו. בינואר 1994 התגייס צור לקורס טיס ולאחר שישה חודשים עבר, ביוזמתו, לסיירת אגוז והמשיך במסלול של קצונה. למרות היותו מוכר כחייל בודד, כאשר הוריו היו שוב בשליחות בחו"ל, לא פחתה המוטיבציה של צור והוא לא התרכז בבעיותיו שלו, אלא חשב כיצד להוסיף ולתרום.

כתב מפקדו של צור בסיירת: "צור היה תמיד חבר וקצין למופת. תמיד ראשון לכל משימה, ביצע אותה על הצד הטוב ביותר, תוך כדי השקעה במחשבה תחילה והקרבה עצמית. צור היה בעל מוטיבציה גבוהה, שתמיד ראה את טובת חייליו ותמיד חייך ודחף קדימה.

הוא הביא את צוותו להישגים וזאת תוך כדי צניעות שהיתה אופיינית לו. צור היה קצין, לוחם, חבר ומפקד, אשר תרם לחבריו וחלק עמם את ערכיו, אשר הביא עמו מבית הוריו".

צור נפל בקרב בלבנון, ביום ו' בתשרי תשנ"ז (19.9.1996) , כאשר תפקד כקצין מוביל במבצע התקפי. עמו נפל סמ"ר זהר מינץ. בן עשרים ואחת היה צור בנופלו. לאחר נפילתו הועלה לדרגת סגן. צור נטמן בבית העלמין במושב בו גדל, בקדרון. השאיר אחריו הורים ושלושה אחים - גיא, אלון וענבל.

משפחתו של צור הנציחה את זכרו בטורניר כדורסל, שנערך לזכרו מדי שנה במושב קדרון.