מידעון אוגוסט 2017

מזכירות • 6/9/2017 כניסות 

---------- הודעה מועברת ----------
מאת: ארגון עובדי המים <iwwa@iwwa.co.il>
אל: קדרון שלמה אברהמי
עותק:
תאריך: ספט׳ 6, 2017 12:42
נושא: מידעון אוגוסט 2017

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מידעון אוגוסט 2017

 

 
בימים אלה אנו עומדים בפתחה של שנה חדשה ובאזורים מסוימים בארץ כבר ניתן לחוש בשעות הערב, רמיזות לסתיו המתקרב. השנה האחרונה התאפיינה, שוב לצערנו, במיעוט משקעים ועל-פי נתוני רשות המים מסתמנת כאחת השנים הקשות ביותר במשק המים בישראל.
מיעוט הגשמים משפיע, כמובן, על החקלאים שספגו מכה קשה נוספת עם החלת תיקון 27 לחוק המים ועליית המחירים. התרחיש מפניו התרענו, של הפסקת השקיה וייבוש שטחים, הולך וקורם עור וגידים. תהליך כזה יביא לשינוי כלכלי, נופי ואקלימי באזור ויהיה בעל השלכות נרחבות וארוכות טווח.
מחיר כבד מאוד משלמים גם נחלי הצפון שהזרימה בהם הצטמצמה עד לרמה המעוררת דאגה ממשית. מיעוט הזרימה בנחלים מביא להתפתחות מואצת של חיידקים העלולים לסכן את הסביבה ואת בריאות הציבור וכן לירידה במפלס הכנרת והתפתחות זיהומים וירידה באיכות המים באגם.
התמעטות המשקעים בישראל, במיוחד באזורים בהם לא קיימת תשתית הובלה של מים מותפלים, מייצרת מאבק אינטרסים בין הרצון והחשיבות של שימור הטבע והסביבה, לבין הצורך לשמר חקלאות מפרנסת ומשגשגת כמרכיב מהותי בכלכלת המדינה וכלכלתם של חבלי ארץ שלמים בעיקר בפריפריה.

על מדינת ישראל למצוא את האיזון הנכון בין הצרכנים השונים ולבנות תכנית ארוכת טווח שתבטיח את קיומם זה לצד זה בעלות סבירה, שאם לא כן אנו מסכנים לא רק את החקלאות והפרנסה, אלא גם את הטבע, המאזן האקולוגי ואיכות החיים של כולנו.


מידעון זה יוצא אליכם בסמיכות לתערוכת WATEC, שקנתה לה מכבר מעמד של כינוס מקצועי מוביל בתחום המים, המושך אליו אנשי מקצוע ועסקים מכל העולם. הביקור בתערוכה מוכיח שוב ושוב כי ישנם פתרונות מצוינים, טכנולוגיות מתקדמות וכלים מתאימים, רובם ככולם פרי פיתוח כחול לבן. מה שנדרש כרגע היא מדיניות נכונה, שתוביל את משק המים הישראלי לכיוון של היערכות לעתיד ותביא לידי ביטוי את היכולות של ישראל בתחום.

ולסיום, בפרוש עלינו שנה חדשה, אני מבקש לאחל לכם קוראינו ולכל בני ביתכם, שנת שגשוג, שלום והצלחה.

שלכם,
ארז וייסמן

                                                                

 

החשיבות של טיוב בארות ושיקום מי תהום לניהול אסטרטגי של משק המים

 

רק 22% מ-200 הבארות שעוברות תהליך של טיוב בישראל, מגיעות לרמת איכות של מי שתייה. ממציאות זו עולה, כי מערך התמריצים הקיים כיום לצורך טיוב בארות אינו ממצה את הפוטנציאל שלו באספקת חלופה אמיתית להתפלה בכל הנוגע למי שתייה.

לקריאת הכתבה המלאה - לחץ כאן

 

 

 

שימור הפקה על ידי הכרה כהפקת טיוב (טיוב בארות)

בתגובה למאמר של שרית כספי אורון מ"אדם טבע ודין", מבאר דני גרינוולד מרשות המים את המסלולים השונים שנקבעו להכרה בהפקות טיוב ומביא נתונים על כמויות המים המופקים מבארות אלו.


 

לקריאת הכתבה המלאה – לחצו כאן

 

לכתבות נוספות ולארכיון גיליונות מים והשקיה  לחצו כאן

 

 

קורס מקצועי בתחום המים מחזור חורף 2017

 

קורס המים שהארגון יוזם ועורך  זו השנה השלישית ברציפות, זכה למשוב חיובי בקרב המשתתפים ולפיכך אנו מתכננים את פתיחתו של המחזור השישי ב- 15.11.2017.

לפרטים נוספים והרשמה - לחצו כאן

.

 WATEC ישראל 2017 היא תערוכה מקצועית בינלאומית המציעה מקום מפגש ליצרנים, חוקרים, משקיעים, אקדמאים, רוכשים ומקבלי החלטות המייצגים עסקים מקומיים ובינלאומיים כאחד

התערוכה תתקיים במרכז הירידים תל אביב, בין התאריכים 12-14 בספטמבר.
ארגון עובדי המים מזמין אתכם לפגוש את נציגינו בתערוכה ולשמוע על פעילות המדורים השונים שלנו.
לפרטים והרשמה לתערוכה – לחצו כאן

 

.

 

החקלאים מציבים אולטימטום לרשתות השיווק: לא נספק תוצרת לרשת שתייבא ירקות טריים מחו"ל

אתמול התיר משרד החקלאות יבוא של עגבניות ללא מכס, לאור המחסור הצפוי בחגים וכדי למתן עליות מחירים

לכתבה המלאה לחצו כאן

 

 חשש לעצירת יצוא תוצרת חקלאית טרייה מישראל לאירופה

הסיבה: הימצאות של מזיק בגידולים בשם "עש התפוח המדומה" ■ אחרי ההתראה מהאיחוד האירופי, קנדה הודיעה כי היא עוצרת את יצוא הפלפלים מישראל בהיקף של 2,000 טון בשנה

לכתבה המלאה – לחצו כאן

 

בשל מאבק עם יזמים: המדינה לא הקימה מתקן מים משולב בעמק הירדן

שבע שנים אחרי שהוחלט על בנייתו הוא עדיין לא הוקם. התוצאה: אי ניצול מקורות מים זמינים בצפון במקום הכנרת לאחר שלוש שנות בצורת רצופות

לכתבה המלאה – לחצו כאן

 

 בגלל מיעוט גשמים וזיהום במים: שוב נסגרו מסלולי טיול בנחלי שמורת יהודיה

בפעם השלישית מאז תחילת הקיץ ובעיצומה של עונת הטיולים, נחסמו למבקרים נחלים בשמורת הטבע בגולן. רשות הטבע והגנים: "לא זוכרים תקדים של קיץ קיצוני כזה"

לכתבה המלאה – לחצו כאן

 

 זו עובדה: לא השקענו די באבטחת סייבר עבור מערכות שליטה ובקרה!

הגנת סייבר על מערכות השליטה והבקרה חייבת להיות מטופלת בראש סדר העדיפויות ● אם לא נפעל מיידית ובמרץ רב, אותם הארגונים שיותקפו ויינזקו - לא יוכלו לטעון כי לא קיימים פתרונות ראויים. רק כך נוכל להיות צעד אחד לפני התוקפים ולמנוע נזקים עתידיים

לכתבה המלאה – לחצו כאן

 

צרות של מתפילים

בזמן שישראל מתבססת יותר ויותר על מים מותפלים, מתבררים נתונים מדאיגים על זיהום מי תהום ב-124 אתרים שונים ברחבי הארץ. מה עושות הרשויות כדי לטפל בבעיה?

לכתבה המלאה – לחצו כאן

 

 

ישראל משקמת את אתרי הטבע בשרון - ובו בזמן פוגעת בהם

בנחל אלכסנדר הוקם אגמון וליד נחל הירקון תיאסר בנייה, אך הזרמת שפכים והקמת שדה תעופה מאיימות על הצלחת השיקום. ההזנחה בולטת ביישובים הערביים שלידם אתרי פסולת פיראטיים

לכתבה המלאה – לחצו כאן

 

7 דברים שמנהל רשות המים החדש חייב לעשות

בימים אלו נכנס גיורא שחם, לתפקיד מנהל רשות המים, אחרי חפיפה אינטנסיבית. שחם מכיר את משק המים מהיבטים מגוונים ובכל זאת יש מקום לצרור עצות, שאם לא יועילו בטח לא יזיקו

לכתבה המלאה – לחצו כאן


 

חוד החנית של פתרונות מים בתעשייה

חברת UET הישראלית נחשבת למובילה טכנולוגית בטיפול במים ללא כימיקלים. כיום מוצרי החברה שמיועדים למגזר התעשייתי, המסחרי והחקלאי כבר נמכרים בכל העולם. "תעשיית המים הישראלית לא יושבת על זרי הדפנה של מתקני ההתפלה שלה", אומרת גל ג'וס ממכון היצוא. סיפור הצלחה ישראלי

לכתבה המלאה – לחצו כאן

  

נשלח לכתובת shlomoav1950@walla.com מהכתובת iwwa@iwwa.co.il
שולח: ארגון עובדי המים
כתובת השולח: קיבוץ אייל ד.נ. שרון תיכון 45840
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה