ירון יוגב

הנצחה • כניסות

ירון בן קרין וחנן. נולד ביום ט"ז בחשוון תשכ"ט (7.11.1968) בגן יבנה. ירון גדל והתחנך בקדרון וסיים את בית-הספר היסודי במושב. את לימודי התיכון עשה במגמה עיונית בבית-הספר האזורי 'ברנר'. תקופה מסוימת התגורר עם סבו בקיבוץ נצר סרני.

בסיום לימודיו התנדב לשנת שירות בסניף בת ים של הנוער העובד. הוא הרבה בטיולים, הצטיין בניווטים והיה חובב סנפלינג.

בשלהי נובמבר 1987 גויס ירון לשירות חובה בצה"ל, התנדב לחטיבת הצנחנים והגיע לסיירת המובחרת. במסגרת זו עבר מסלול קשה - טירונות, קורס צניחה, קורס מ"כים, השתלמויות שונות, קורס מש"קי סיור וקשרי חי"ר וסיים אותם בציונים גבוהים. ירון יצא לקורס קצינים בבה"ד 1 וסיים כחניך פלוגתי מצטיין. מפקדיו העריכו אותו כקצין מעולה, מקצועי, בעל כושר פיקוד ושליטה וחשיבה צבאית מבריקה. הוא היה קצין מספר 1 ביחידה ובחטיבה. ביום העצמאות זומן לבית הנשיא כחייל מצטיין. ירון היווה דוגמה לכל הפלוגה. הוא היה אהוב על חייליו וקשוב לכל בעיותיהם.

ביום ג' בכסלו תשנ"א (19.11.1990) נפל ירון בקרב בלבנון, בהיתקלות עם חוליית מחבלים בעומק לבנון, שעה שיחידתו עסקה במניעת חדירת חוליות מחבלים. הוא הובא למנוחות בחלקה הצבאית בבית-העלמין במושב קדרון. הותיר אחריו הורים, אח - יובל, ושתי אחיות - גלית ואיריס. בן עשרים-ושתיים היה בנופלו.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד היחידה בין השאר: "במהלך שירותו ביחידה כלוחם ומפקד, גילם ירון בדמותו, באופיו ובהתנהגותו את כל התכונות החיוביות שיש באדם. ירון שימש מופת לדור שלם של חיילים וקצינים. פשטות הליכותיו, נועם דרכו ודרך עבודתו השקטה, האחראית והרצינית יהיו נר זיכרון לכולנו..." שר הביטחון שלח איגרת והביע בה את תנחומיו למשפחה. ארגון הסטודנטים היהודיים ברומא נטע עץ לזכרו.